Перейти до контенту

В Україні погодили створення Фонду внутрішніх водних шляхів

⚓ Створено Державний фонд внутрішніх водних шляхів

Верховна Рада України прийняла Законопроєкт №5090, згідно з яким у складі спеціального фонду Державного бюджету України створюється Державний фонд внутрішніх водних шляхів.
💬 «Ми вже побачили ефективність спеціальних фондів для підтримки інфраструктури на прикладі роботи з Дорожнім фондом. Окремий Державний фонд внутрішніх водних шляхів — це інструмент для забезпечення стабільного та гарантованого розвитку річкової інфраструктури.
Цього року стартувало «Велике будівництво» для річки. Наразі вже розпочалися капітальні роботи на судноплавних шлюзах Дніпра. На завершальній стадії роботи з модернізації пункту управління Київського шлюзу. Надалі ми плануємо провести капітальний ремонт на решті 5 дніпровських шлюзів.
Також на стадії попереднього техніко-економічного обґрунтування проєкти з побудови другої гілки Каховського та реконструкції трикамерної гілки Запорізького судноплавних шлюзів.
На часі також і адміністративні зміни — на базі ДП «Укрводшлях» буде створено єдине підприємство для обслуговування та розвитку річкової інфраструктури, яке здійснюватиме зокрема й лоцманське проведення та навігаційне забезпечення», — розповів Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
🚢 Для чого потрібен фонд внутрішніх шляхів?
Створення Державного фонду внутрішніх водних шляхів передбачено статтею 12 Закону України «Про внутрішній водний транспорт».
Кошти фонду будуть спрямовуватись на фінансове забезпечення:
▪ обслуговування внутрішніх водних шляхів для утримання їх у судноплавному стані;
▪ будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання стратегічних об’єктів інфраструктури внутрішнього водного транспорту;
▪ здійснення заходів із забезпечення безпеки судноплавства на внутрішніх водних шляхах;
▪ навігаційно-гідрографічне забезпечення судноплавства на внутрішніх водних шляхах;
▪ функціонування, реконструкцію, ремонт та розвиток річкової інформаційної служби.
Серед джерел, що формуватимуть Державний фонд внутрішніх водних шляхів — кошти державного дорожнього фонду, державні запозичення, кошти від реалізації ґрунту, що вилучається в результаті проведення шляхових робіт та інші надходження.
Нагадаємо, що З 1 січня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внутрішній водний транспорт». Серед головних нововведень Закону є встановлення єдиної термінологічної бази в галузі, встановлення необхідності прийняття Стратегії розвитку внутрішнього водного транспорту України та створення умов для залучення приватних інвестицій.