24 березня поточного року в.о. директора ДП «УКРВОДШЛЯХ» Ігорем Шевердіним було проведено нараду із лоцманами за участю профільних підрозділів підприємства з метою обговорення планів роботи держаної лоцманської служби на 2021 рік.
Державними річковими лоцманами порушено питання своєчасності оплати праці та створення сприятливих умов для надання послуг агентським організаціям щодо проведення суден річкою Дніпро.
Під час дискусії щодо порушених питань керівництвом ДП «УКРВОДШЛЯХ» та державними річковими лоцманами обговорено плани виконання останніми функцій із забезпечення безаварійного проведення суден протягом поточного року та відповідного забезпечення лоцманів місцями відпочинку, транспортом для доставки на місця посадки/висадки тощо.
Резюмуючи проведену робочу нараду в.о. директора ДП «УКРВОДШЛЯХ» Ігор Шевердін подякував державним річковим лоцманам за сумлінну працю в умовах поширення коронавірусної хвороби, наголосив на необхідності виконання функцій держави щодо забезпечення проведення суден та запевнив у виконанні зобов’язань і обов’язків підприємства у забезпеченні сталих сприятливих умов праці для державних річкових лоцманів.
В той же час, в зв’язку з наявністю льодового покриву та льодоставу в підхідних каналах судноплавних шлюзів, з урахуванням положень п. 9.2 Правил пропуску суден через судноплавні шлюзи України, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 20.10.2003 № 809 та п. 7.5.3 Правил технічної експлуатації судноплавних гідротехнічних споруд, затверджених наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 13.06.2007 № 492, про відкриття навігації на Київському, Канівському, Кременчуцькому, Середньодніпровському шлюзах та Запорізькому РГС при настанні сприятливих погодних умов буде повідомлено додатково за допомогою РІС та на сайті ДП «УКРВОДШЛЯХ».
УВАГА!!!
Додатково, до навігаційно-гідрографічного забезпечення судового ходу роботаКанівського судноплавного шлюзу здійснюватиметься лише в світлу пору доби.
Продовжуючи розпочатий шлях відновлення та розвитку підприємства, командою професіоналів ДП «УКРВОДШЛЯХ» було відновлено дію сертифікатів на послуги ремонтної бази технічного флоту
Відтак, на сьогодні підприємство має право виконувати наступні види робіт:
Діагностика пристроїв, установок, механізмів, обладнання, корпусних конструкцій і інших об’єктів технічного нагляду;
Побудова, переобладнання, модернізація та ремонт об’єктів технічного нагляду (суден, корпусних конструкцій, суднового обладнання, механізмів та приладів, виробів та ін.), а саме ремонт, переобладнання, модернізація: суден, корпусних конструкцій, суднового обладнання, механізмів та приладів;
Ремонт, монтаж та пусконалагоджувальні роботи електрообладнання та обладнання автоматизації;
Також командою було впроваджено та визнано Регістром судноплавства України систему якості підприємства, відновлено сертифікацію Кременчуцької водолазної служби на предмет «водолазне обстеження підводної частини гідротехнічних споруд, у т. ч. з залученням підводного телебачення або відео зйомки» та послуги Електро-вимірювальної лабораторії підприємства.
Сертифікати відповідності ДП "УКРВОДШЛЯХ"
Успіх — це здатність крокувати від однієї перемоги до іншої, не втрачаючи ентузіазму. Підбиваємо підсумки року й упевнено крокуємо далі!
На виконання Договору від 10.11.2020 № 46/2020-К/Т/Б, укладеного між ДП «УКРВОДШЛЯХ» та ТОВ «Спецтермомонтаж-Енерго», останнім розпочато роботи з капітального ремонту гідротехнічних конструкцій водопровідних галерей та днища судової камери Каховського судноплавного шлюзу.
Календарний план виконання робіт по капітальному ремонту на Каховському судноплавному шлюзі - ДП"Укрводшлях"
Очікуваний строк завершення виконання робіт – перший тиждень березня поточного року (графік виконання робіт додається).
Інформацію про хід виконання ремонтних робіт щотижнево буде висвітлено додатково.
Будь-яка нагорода для підприємства є позитивним меседжем для зовнішнього ринку та стимулом для ефективної праці в подальшому. Відзнаки, нагороди тощо, як правило, є результатом оцінки роботи колективу, а відтак такі знакові події підштовхують колектив до нових звершень.
ДП «УКРВОДШЛЯХ» присвоєно провідний статус і надано рейтинговий ступінь «Лідер Галузі».
Державне підприємство водних шляхів «УКРВОДШЛЯХ» – це багаторічна історія розвитку річкової інфраструктури та надбання багатьох поколінь.
Нещодавно підприємство за всю його історію було вперше нагороджено званням Національного бізнес-рейтингу. ДП «УКРВОДШЛЯХ» присвоєно провідний статус і надано рейтинговий ступінь «Лідер Галузі».
«Лідер галузі» – це рейтингова програма, спрямована на визначення провідних підприємств різних сфер української економіки, які досягли значних успіхів і завоювали довіру партнерів і споживачів. Почесним званням «Лідер галузі» нагороджуються компанії, що увійшли до топ галузевого рейтингу за результатами аналізу фінансово-економічних показників.
«Колектив із натхненням сприйняв інформацію, яка стала ще більшим поштовхом для ефективної та злагодженої роботи», — розповів в.о. начальника ШЕВЕРДІН Ігор Володимирович.
Останнім часом в інтернеті значна кількість користувачів соціальної мережі Facebook почали займати активну громадську позицію стосовно роботи судноплавних шлюзів р. Дніпро та Державного підприємства «УКРВОДШЛЯХ» зокрема.
Відтак, будь-яка публічна інформація щодо діяльності ДП «УКРВОДШЛЯХ» та Міністерства інфраструктури України стосовно капітального ремонту судноплавних шлюзів миттєво піддається поверхневому аналізу та висвітлюється в соціальних мережах в «чорних» негативних кольорах.
Однак, як завжди, вириваючи з контексту загальної картини, такі пости завжди скривають від громадськості іншу сторону медалі.
Зважаючи на вкрай негативну інтернет історію, яку має ДП «УКРВОДШЛЯХ», слід звернути увагу громадськості на справжніх обставинах справи і спростувати усі чутки та неправдиві твердження стосовно діяльності підприємства та, відповідно, Міністерства інфраструктури України як профільного органу управління.
Як вже зазначалося раніше, за останні кілька років підприємство фактично не маючи ані можливостей отримання прибутку від господарської діяльності, ані достатнього фінансування за бюджетними програмами, досягло критичного стану.
Крім того, за останні роки на підприємстві змінилося багато керівників, а систематичні невірні управлінські рішення призвели до того, що на сьогодні ДП «УКРВОДШЛЯХ» має багатомільйонні борги по заробітній платі та податках.
Після зміни керівництва Міністерства інфраструктури України, а в подальшому й підприємства, показники діяльності підприємства та, зокрема, ремонту судноплавних шлюзів, заслуговують уваги.
Мало хто звертав увагу, що на початок року було майже паралізовано роботу Канівського судноплавного шлюзу, законопроектом № 3279 в зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 підприємство було повністю залишено без фінансування, а заборгованість перед кредиторами взагалі могла спровокувати банкрутство підприємства.
Однак, отримавши такий непростий виклик, колективи ДП «УКРВОДШЛЯХ» та Міністерства інфраструктури України спільними зусиллями спромоглися хоча й пізнішого і не штатного, але відкриття навігації та суднопропуску на Канівському шлюзі, змогли забезпечити фінансування ремонтних робіт на судноплавних шлюзах на поточний рік за рахунок залучення коштів із інших джерел, досягли погашення кредиторської заборгованості за бюджетними договорами попередніх років та найголовніше – розпочали масивний комплекс заходів щодо організації капітальних ремонтів на судноплавних шлюзах.
За участі в.о. Першого заступника начальника підприємства Олександра Баннікова колективу Київського судноплавного шлюзу було представлено нового керівника Бабича Олександра Івановича.
Зокрема, протягом другого півріччя поточного року завершено роботи по заміні робочих воріт на Канівському шлюзі, розпочато роботи по ремонту систем осушення судноплавної камери на Київському та Канівському шлюзах (це дозволить в міжнавігаційний період проводити поточні ремонти та чистки, що не проводилися вже багато років).
За результатами проведення відкритих торгів забезпечено початок ремонтних робіт по заміні електричного устаткування Канівського шлюзу, ремонту залізобетонних конструкцій судноплавної камери Каховського шлюзу та заміни робочих воріт на Середньодніпровському шлюзі (Дніпродзержинському шлюзі).
Крім того, розпочато розробку проектно-кошторисної документацій майже по 10 (десяти) проектах, що дозволить продовжувати проведення капітальних ремонтів в найближчі роки.
Підсумовуючи викладене слід акцентувати: активна робота продовжується.
01 жовтня 2020 року у приміщенні Premier Palace Hotel відбулася П’ята міжнародна конференція «Вантажні перевезення по річці Дніпро».
Захід зібрав майже сотню представників українських компаній, що мають безпосереднє відношення до головної водної артерії України.
Протягом конференції було порушено актуальні теми прийняття Верховною Радою України у другому читанні законопроекту про внутрішній водний транспорт, розвитку річкової інфраструктури та суднобудівної галузі.
Олександр Банніков - в.о. першого заступника начальника ДП "Укрводшлях"
Одним зі спікерів заходу було запрошено в.о. першого заступника начальника ДП «УКРВОДШЛЯХ» Олександра БАННІКОВА, який розповів присутнім про поточний стан гідротехнічних споруд судноплавних шлюзів, про необхідність зміни підходів до проведення капітальних ремонтів та фінансування підприємства.
Підсумовуючи свій виступ Олександр БАННІКОВ звернув увагу на позитивні зміни у життєдіяльності підприємства та перспективах розвитку галузі в світлі прийняття законопроекту про внутрішній водний транспорт.
За результатами відкритих торгів ДП «УКРВОДШЛЯХ» укладено договір про початок робіт по заміні робочих воріт нижньої голови Дніпродзержинського судноплавного шлюзу.
Враховуючи досвід виконання капітальних ремонтів попередніх років ДП «УКРВОДШЛЯХ» організовано виїзну робочу зустріч між представниками підприємства, Генерального підрядника, проектних організацій та працівників шлюзу.
Відтак, 24.09.2020 року на території Дніпродзержинського шлюзу учасниками наради обговорено план вжиття дієвих заходів, спрямованих на своєчасне і якісне виконання капітального ремонту одного із найважливіших елементів шлюзу.
В свою чергу, в.о. начальника ДП «УКРВОДШЛЯХ» Ігорем ШЕВЕРДІНИМ наголошено присутнім на необхідності приділення особливої уваги учасниками процесу до важливості проекту для судноплавства на р. Дніпро та всієї річкової інфраструктури в цілому.
Нарада з фахівцями та працівниками на территоріїї Днепродзержинського шлюзу
Як результат зустрічі присутніми було погоджено ряд першочергових заходів та підтримано думку очільника ДП «УКРВОДШЛЯХ» щодо важливості проекту для іміджу держави.
Продовжуючи розпочатий шлях відновлення та розвитку підприємства ДП «УКРВОДШЛЯХ» забезпечено завершення ремонтних робіт на двох судах.
Відтак, на сьогодні вже розпочав роботу буксир-криголам «Льоня Голіков», якому Регістром судноплавства України відновлено клас та продовжено термін його експлуатації.
Буксир-криголам "Льоня Голиков" ДП Укрводшлях
Також, працівниками підприємства урочисто проведено спуск на воду після ремонту буксиру-штовхача «Шляховий-302».
Буксир-штовхач "Шляховий 302" - ДП Укрводшлях
Таким чином, ми разом стаємо свідками поступового відновлення працездатності флоту ДП «УКРВОДШЛЯХ».
04 вересня 2020 року у Києві відбулася виїзна нарада керівництва ДП «УКРВОДШЛЯХ» та керівників судноплавних шлюзів Дніпровського каскаду.
В ході зустрічі учасниками обговорено проблеми діяльності підприємства, стан гідротехнічних споруд тощо та перспективи розвитку об’єктів річкової інфраструктури та галузі в цілому.
Одним з таких питань стало підвищення рівня оплати працівників підприємства та систематичність фінансування проведення капітальних та поточних ремонтів елементів судноплавних шлюзів.
В свою чергу, в.о. начальника ДП «УКРВОДШЛЯХ» Ігорем ШЕВЕРДІНИМ було запевнено присутніх про всебічну допомогу з боку органів центральної влади та Міністерства інфраструктури України, зокрема, в розвитку річкової галузі, забезпечення сталих умов праці та подальшому розвитку та модернізації судноплавних шлюзів.
Після висвітлення робочих питань представниками відокремлених підрозділів та керівного складу підприємства окремо було обговорено перспективи прийняття законопроекту про внутрішні водні шляхи.