Перейти до контенту

Каховський шлюз

Режим роботи шлю́за 24 / 7, цілорічно.
За вийнятком періодів зупинки навігації.
Адреса 74900, м. Нова Каховка, Херсонська область, Новокаховське шосе, 1
Каховський шлюз на Google Maps

Шлюз входить до комплексу споруд напірного фронту Каховського гідровузла, та являється нижньою ступінню Дніпровського каскаду. Шлюз був побудований в період з 1951р по 1955 р., зданий в тимчасову експлуатацію 30 червня 1955р. , в постійну 15 квітня 1958р.

Каховський однокамерний судноплавний шлюз служить для подолання суднами зосередженого перепаду рівнів у створі греблі Каховської ГЕС. Судноплавні споруди розташовані у лівобережній поймі р.Дніпро. До складу судноплавних споруд Каховського шлюзу входять:
- однокамерний однониточний шлюз;
- верховий та низовий підходи.

Шлюз складається з верхньої та нижньої голів і камери шлюзу. Виконана із залізобетону. Стінки облицьовані залізобетонними плитами-оболонками. Система живлення шлюза прийнята розподільча з допомогою повздовжніх галерей, розташованих у днищі камери. Наповнення проводиться через випуски в перекритті камери. Спорожнення камери відбувається за допомогою донних водоводів, що розташовані в устоях нижньої голови шлюзу. Верхня голова оснащена плоскими робочими та аварійно-ремонтними воротами, нижня - двостулковими робочими та ремонтними воротами.